Сб, 19.01.2019, 20:42

Сайт Соше-Острівської ЗОШ І-ІІІ ст.

Головна » 2011 » Грудень » 13 » ЗНО - 2012
ЗНО - 2012

Зовнішнє незалежне оцінювання сьогодні є об’єктивним та дієвим інструментом оцінювання навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів.

Дане оцінювання є:

• Зовнішнім незалежним, оскільки здійснюється організацією, яка не залежить від школи та ВНЗ і проводиться на базі спеціально визначених для цього установ.

• Об’єктивним, оскільки ставить однакові вимоги та забезпечує рівні умови всім учасникам в Україні.
  •  Прозорим, бо забезпечує можливість спостереження з боку громадськості за дотриманням передбачених процедур.
  •  Кроком до справедливості в державі.
  • Сприяючим інтеграції України в європейський освітній простір.

Практика застосування ЗНО

• Рівень та якість навченості учнів визначають за допомогою зовнішнього стандартизованого тестування: Австрія, Велика Британія, Ірландія, Італія, Нідерланди, Румунія, Словенія, США, Фінляндія, Франція та інші країни.
  • У 16 країнах тестування виконує подвійну функцію (випускного-вступного іспиту).
  • Систему зовнішнього тестування з 1993 роках активно запроваджують на теренах Азербайджану, Казахстану, Киргизстану, Литви, Латвії, Естонії, Росії, Молдови, Білорусії, Грузії тощо.
  • В Україні вперше застосовували як експеримент з 2003 року на засадах добровільної участі учнів (проект фонду Відродження). У 2006 році майже 44 тисячі випускників ЗОШ брали участь в зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови, математики, історії, і всі ВНЗ України приймали від абітурієнтів відповідні сертифікати.
За порушення правил учень позбавляється права складання тесту.
  • Завдання для ЗНО укладено відповідно до шкільних програм .

Забезпечення секретності

• Видрук і тиражування екзаменаційних зошитів та сертифікатів проводяться в режимі посиленої секретності.
  • Бланки відповідей кодуються штрих-кодами.
  • Пересилання матеріалів здійснюється спецзв’язком із забезпеченням суворої звітності.

Перевірка робіт

• Місце перевірки робіт визначається Українським центром оцінювання якості освіти.
  • Завдання закритого типу і відкриті з короткою відповіддю підлягають комп’ютерній перевірці.
  • Завдання відкритого типу двічі перевіряють спеціально підготовлені екзаменатори.
  • Процедура проведення ЗНО передбачає апеляцію результатів.

Сертифікація та використання результатів ЗНО

• Учні, які пройшли зовнішнє незалежне оцінювання, отримують сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти.

Цей документ:

1. засвідчує рівень навчальних досягнень;
  2. зараховується як результати ЗНО, визначені у 12 бальній шкалі, будуть передані у відомостях і     надіслані в навчальні заклади централізовано;
  3.  зараховується як результат вступного іспиту до ВНЗ.
Переглядів: 603 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Наші координати
Навчальний заклад: